Краса й зовнішність

Чому випадає волосся: розкриваємо всі можливі причини та ефективні методи боротьби з випадінням для відновлення здоров’я вашого волосся

Найбільше біотину в субпродуктах. Як часто ви їх вживаєте? Але взагалі біотин синтезує здорова мікрофлора кишечника. Однак за останні десятиліття здоров’я мікрофлори дуже похитнулося. Після ковида про здоровий мікробіомі взагалі не варто говорити, в тому числі і у дітей. Саме тому сьогодні майже половина всього людства живе з дефіцитом біотину.

Прояви дефіциту вітаміну В7 схожі з ознаками нестачі інших вітамінів групи В, а тому діагностика складна. У кого-то прогресує себорея, у кого-то відзначаються проблеми з шкірою і випадає волосся. У числі інших проблем порушується вуглеводний обмін. Важливо знати, що біотин покращує синтез інсуліну, має цукрознижуючу ефектом, показує потужну дію на шкіру, оновлюючи її і лікуючи навіть найсерйозніші проблеми. Але часто біотин знайомий всім за свого лікувального впливу на волосся. Будь мультивітамінний комплекс для волосся містить біотин!

За статистикою, зі 100% досліджених жінок, які страждають випаданням волосся, близько 40% мали дефіцит біотину, що стало додатковою причиною випадання волосся і зниженням якості волоска всій довжині.

Чому ж прийом цього вітаміну часто не показує результату

У середньому будь-які комплекси вітамінів групи В містять не дуже високі дозування біотину. Дана речовина досить дороге і виробникам не вигідно «покласти побільше». Крім того, існують цифри добового споживання і вони також не високі – від 300 до 500 мкг. Це цифри для здорової людини зі здоровою мікрофлорою, не обтяженого дефіцитами, хронічними захворюваннями і нездоровим харчуванням. І, звичайно, в таких дозуваннях вираженого терапевтичного ефекту немає. Він не видний.

Що стосується мультивітамінів для волосся, де буває багато біотин – 2000 мкг, і навіть 5000 мкг, то вони часто слабкі в інших компонентах: супутниках біотину. Адже волосся – це відображення здоров’я всього організму людини: від дефіцитів вітамінів до психічного стану. І якщо вже братися за волосся, то діяти потрібно в усіх напрямках. Біотин допоможе, але «один в полі не воїн» (якщо є з ким воювати, звичайно, бо погані волосся часто як наслідок інших дефіцитів, в тому числі і гормонів ЩЗ). Якщо ви готові взятися за відновлення та лікування волосся, пишіть! У мене є цілі програми по відновленню волосся, у тому числі після ковида.

Звичайно, в першу чергу, ми – дієтологи і нутриціології – рекомендуємо прийом біотину при проблемах з вуглеводним обміном: інсулінорезистентність, цукровий діабет, ожиріння; при проблемах зі шкірою та слизовими оболонками.

І тут важливі, в першу чергу, дозування препарату і супутники – з чим приймати біотин. Тому, дорогі жінки, якщо ви хочете допомогти своєму організму в схудненні, оздоровленні, під час відмови від солодкого, лікуванні інсулінорезистентності, то краще зверніться за підбором вітамінів до фахівця. Ви витратите більше грошей і часу, тикаючи пальцем в небо «що попити, що купити, скільки пити і з чим поєднувати». Измучаетесь, перестанете вірити в силу вітамінів і опустіть руки. А між тим, є інший шлях. Адже не дарма ж існуємо ми – дієтологи, нутриціології, психологи. Адже ви не подстригаете самі себе і не робите самі собі складний манікюр, правда? Йдете до фахівця. Чому ж у себе запихаєте все, що під руку попадеться без консультації з людиною, який підкаже вам, як правильно і поведе за руку в потрібному напрямку?

Загалом будьте здорові! І пам’ятайте, що будь-які проблеми легше запобігти, ніж лікувати. А якщо вже вони настали (наприклад, вже є інсулінорезистентність), то чим раніше ви займетеся собою, тим легше уникнути руйнівного впливу на організм. Чекаю вас на консультації по харчуванню або підбору вітамінів.